Poranek w Paryżu z Violette


Poranek w Paryżu z Violette   Udostępnij na Facebooku

Dziewczyny!

Czy byłyście w Paryżu? Jeśli tak to znacie już jego urok, jeśli nie to macie szansę poznać go od zupełnie innej strony...

Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu Violette, ktory odbędzie się w Warszawie w Kinie PRAHA, 11.08 (pon.) godz. 18:30.

Dla tych z Was, które wygrają, a nie będą mogły iść na seans mamy zupełnie nowe firmowe gadżety!

Prosimy w podpisie pod stylizacją wpisać, czy chcecie podwójny bilet czy gadżet.
Czekamy na nazwiska zwyciężczyń do 11.08 do godz. 12:00, później lista nazwisk jest zamykana[email protected]
 

Tymczasem przenieśmy się w klimat powojennego Paryża...
Do małego, skromnego mieszkania wprowadza się młoda pisarka Violette Leduc. Porzucona przez męża, jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Postanawia na poważnie zająć się pisaniem i to jest jej jedyny punkt zaczepienia. Przelewa na papier gorycz i wewnętrzny niepokój, które towarzyszą jej od zawsze. Dzięki pisaniu udaje jej się ujarzmić pełną dramatycznych wspomnień przeszłość i rozprawić z nieuregulowanymi relacjami z rodziną i otoczeniem.

Życie literackie Violette nabiera tempa, gdy pewnego dnia poznaje Simone de Beauvoir. Między kobietami rodzi się silna więź, która ma większy wpływ na Violette. To właśnie dzięki Simone Violette uda się wydać pierwszą powieść. Przyjaciółka nie kryje swojego ogromnego uznania dla talentu Violette i czuje się odpowiedzialna za jego rozwój. Tymczasem nadwrażliwa i neurotyczna Violette napastliwie zaczyna się domagać od Simone uwagi i miłości. Mimo sympatii i wsparcia przyjaciół, czuje się samotna, niechciana i nieszczęśliwa. Te uczucia nigdy jej nie opuszczą, będą siać spustoszenie w jej życiu i jednocześnie inspirować do pisania.

Filmowy portret francuskiej pisarki Violette Leduc - od momentu gdy zachęcona przez męża zaczyna pisać, poprzez lata naznaczone brakiem sukcesu i chorobą, aż do wydania kultowego Bękarta (1964 r.). Przyjaźń z Simone de Beauvoir, jednej z pionierek współczesnego feminizmu i autorki słynnej Drugiej płci (1949 r.) stanie się najważniejszą relacją w życiu Leduc. Silna więź między kobietami, pełna skrajnych emocji i zwrotów będzie mieć największy wpływ na jej twórczość oraz życie osobiste.

 

Zobaczcie, co trzeba zrobić, by wygrać Podwójny bilet do kina PRAHA

1. Sprawdź czy jesteś wśród fanek Stylistki.pl

2. Do 9 sierpnia do godz. 23.59, stwórz stylizację (temat: Poranek w Paryżu z Violette)

3. Zapisz stylizację w kategorii konkursowej!

4. Udostępnij stronę konkursową na własnym profilu na Facebooku (jako post publiczny)

5. Wyniki ogłosimy 10 sierpnia 2014 r.

 

Najpopularniejsze

Zobacz wszystkie ››

Zwyciężczynie

Stylistyki.pl © 2021 All rights reserved