Zespół na wesele – gwarancja dobrej zabawy

Niewątpliwie gwarancją dobrej zabawy jest znalezienie odpowiedniego kapeli weselnej. Zespół na wesele odpowiada za oprawę muzyczną, która ma bawić gości do samego rana. Kiedy rozpocząć jego poszukiwania? Gdzie szukać i czym się kierować przy wyborze?


Muzyka – istotny element wesela
Bez wątpienia muzyka stanowi jeden z najistotniejszych elementów weselnego przyjęcia. To właśnie zespół ma za zadanie zagwarantować udaną imprezę, która powinna trwać do białego rana. Dlatego wybór oprawy muzycznej, wymaga od Was szczególnego zapoznania się z ofertą danej kapeli. Poszukiwania grupy muzycznej rozpocznijcie już od razu po rezerwacji sali, ponieważ niektóre z nich mają zarezerwowane terminy na najbliższe dwa, a nawet i trzy lata! Warto rozejrzeć się za kilkoma zespołami, aby mieć porównanie zarówno w kwestii finansowej, jak i całej oferty, która powinna spełniać Wasze oczekiwania. Pamiętajcie jednak, że sama muzyka to nie wszystko. Zespół powinien nie tylko dobrze grać, ale i umiejętnie prowadzić całą imprezę weselną. Ważne jest zachęcanie ludzi do zabawy oraz wyciąganie ich na parkiet, Niezbędne okażą się konkursy dla zaproszonych gości, które rozluźniają atmosferę, a przy okazji dają możliwość zdobycia nagrody. Kapela powinna również w ciekawi i nienudny sposób przeprowadzić oczepiny, czyli jeden z najważniejszych punktów przyjęcia weselnego.
 

Zespół na wesele – więcej znaczy lepiej?
Nie ma wątpliwości, że oprawa muzyczna odpowiada za nastrój panujący podczas przyjęcia weselnego. Wybierając zespół, weźcie pod uwagę również ilość osób, z których składa się kapela. Przyjmuje się, że dobra grupa muzyczna składa się z co najmniej trzech osób. I właśnie zespoły trzy lub czteroosobowe są najczęściej wybierane przez Nowożeńców. Natomiast jeśli zależy Wam na instrumentach takich jak klawisze, gitara, saksofon czy inne, czyli bardziej rozbudowanym systemem instrumentalnym, to osób powinno być więcej. Miejcie jednak na uwadze to, że im jest więcej osób, tym wyższa jest cena, ponieważ każda osoba musi zostać opłacona. Dlatego zanim podejmiecie ostateczną decyzję, określcie dokładnie budżet, jakim dysponujecie.


Jaki rodzaj muzyki wybrać?
Wybór repertuarów na przyjęcie weselne to nie lada wyzwanie. – Najpierw musicie wybrać piosenkę na pierwszy taniec weselny. Później ustalić z zespołem muzycznym resztę utworów. – tłumaczy Katarzyna Zupka, Wedding Planner z wedding.pl. Niech zespół przedstawi wam swój cały repertuar. Wspólnie wybierzcie, które mają być grane. Pamiętajcie, aby muzyka była dostosowana zarówno do waszych oczekiwań, jak i do gustu zaproszonych gości. Osoby starsze będą lepiej bawiły się przy muzyce disco-polo, utworach starszych. Natomiast dla młodszego pokolenia przygotujcie współczesne hity. Koniecznie postawcie na różne style muzyczne z różnych dekad np. lata 70.,80.,90. Dzięki temu będzie duża różnorodność i każdy znajdzie coś dla siebie – sugeruje nasza ekspertka. 
 

Zespół na wesele – gdzie szukać?
Poszukiwania zespołu na wesele rozpocznijcie od zastanowienia się, czy nie byliście na weselu, gdzie w pamięci utkwiła wam szczególnie muzyka? Jeśli tak, koniecznie skontaktujcie się z Młodą Para, aby dała wam namiary na zespół. Jeśli nie, popytajcie swoich znajomych, bliższych i dalszy czy nie mogliby polecić Wam zespołu muzycznego. Warto również przejrzeć lokalne ogłoszenia np. w gazetach. Tam często się ogłaszają. Wykorzystajcie również portale społecznościowe. Na facebook’u możecie zajrzeć na tzw. „fanpage” czyli stronę biznesową zespołu. Znajdziecie na nim przykładowe repertuary oraz dane kontaktowe. To zdecydowanie ułatwi wam poszukiwania. Już po obejrzeniu kilku nagrań, ocenicie czy zespół spełni wasze oczekiwania. Warto również wykorzystać wyszukiwarkę Google. Wystarczy wpisać hasło „zespół muzyczny” oraz wasze miasto. Można także skorzystać z gotowych już baz przygotowanych przez specjalistyczne portale. Rozwinie wam się cały wachlarz stron. Przejrzyjcie każdą po kolei, nawet gdyby miałoby to wam zająć kilka dni. Wybór odpowiedniego zespołu jest niezwykle istotny i trzeba na niego poświęcić sporo czasu. Możecie również skorzystać z platform ślubnych, gdzie znajdziecie porady, inspiracje ślubne, a także wyszukacie usługodawców z Waszej okolicy.

 
Stylistyki.pl © 2021 All rights reserved